Сьогодні, 1 лютого 2021 року, розпочинається реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Цьогоріч вона відбудеться з 21 травня до 15 червня.
Згідно з календарним планом підготовки та проведення цьогорічного тестування реєстрація на ЗНО триватиме до 5 березня.
Участь в основній сесії ЗНО є безкоштовною. Кожен учасник має право скласти тести не більш ніж із 5-ти навчальних предметів.
Реєстрація на ЗНО відбувається на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Щоб зареєструватися для участі в ЗНО, потрібно:
правильно обрати категорію особи;
створити й заповнити реєстраційну картку за допомогою сервісу «Зареєструватися» на сайті УЦОЯО;
підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти), або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).
Докладніше: bit.ly/2Meg2Zv
1 ЛЮТОГО РОЗПОЧНЕТЬСЯ РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО 2021
Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 розпочнеться 1 лютого і триватиме до 5 березня. Такий термін встановлює календарний план підготовки та проведення ЗНО 2021 року, затверджений наказом МОН від 30.09.2020 №1210.
До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться за таким графіком:
- 21 травня – хімія,
- 24 травня – іспанська, німецька, французька мови,
- 25 травня – англійська мова,
- 28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту),
- 1 червня – українська мова, українська мова і література,
- 4 червня – історія України,
- 7 червня – фізика,
- 10 червня – біологія,
- 15 червня – географія.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 30 червня.
Участь в основній сесії ЗНО є безкоштовною. Кожен учасник має право скласти тести не більш як із 5-ти навчальних предметів.
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами МОН від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 4 грудня 2019 року №1513.
Докладніше про особливості та перебіг ЗНО 2021 читайте на спеціальній сторінці сайту УЦОЯО.
Нагадаємо, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет наголосив, що зовнішнє незалежне оцінювання є основним інструментом якісного та неупередженого вступу до закладів вищої освіти України.
5 січня 2021 року, розпочалась реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Зареєструватися можна до 19 січня включно на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.
Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, учасники/учасниці пробного ЗНО можуть обрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання можна скласти з одного з таких предметів:
українська мова;
українська мова і література;
історія України;
математика;
біологія;
географія;
фізика;
хімія;
іноземні мови: англійська, іспанська, німецька та французька.
Тестування відбудуться 10 квітня 2021 року.
У 2021 році кожен учасник/кожна учасниця пробного тестування зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із цього переліку й пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальному сервісі для визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде як ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, так і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших предметів з переліку.
Результати пробного ЗНО 2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі визначення результатів на сайті УЦОЯО, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня.
Докладніше: bit.ly/3pMOND9
- https://bit.ly/36PiWeH - особливості формату ЗНО-2021;
- https://bit.ly/3ovCivb - особливості ЗНО з української мови і літератури у 2021 році;
- https://bit.ly/3gl7Bpv - особливості ЗНО/ДПА з математики у 2021 році.
Графік проведення тестів ЗНО у 2021 році
Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до закладів вищої освіти у 2021 році.
У 2021 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 21 травня з хімії, також у травні випускники шкіл складуть тести з іноземних мов (англійської, німецької, французької та іспанської) та математики. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 по 15 червня 2021 року.
Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року
Предмет |
Дата проведення |
Хімія |
21 травня (п’ятниця) |
Іспанська мова |
24 травня (понеділок) |
Німецька мова |
24 травня (понеділок) |
Французька мова |
24 травня (понеділок) |
Англійська мова |
25 травня (вівторок) |
Математика |
28 травня (п’ятниця) |
Українська мова |
01 червня (вівторок) |
Українська мова та література |
01 червня (вівторок) |
Історія України |
04 червня (п’ятниця) |
Фізика |
07 червня (понеділок) |
Біологія |
10 червня (четвер) |
Географія |
15 червня (вівторок) |
Оголошення результатів ЗНО
Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з усіх предметів відбудеться не пізніше 30 червня 2021 року.
Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.
Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись, починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.
Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 29 червня до 16 липня 2021 року.
Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 23 липня 2021 року.
Хто має складати тести ЗНО у 2021 році
У 2021 році державну підсумкову атестацію у формі ЗНО проходитимуть випускники старшої школи, а також учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які цього року здобувають повну загальну середню освіту. Також зовнішнє оцінювання можуть складати випускники минулих років, які планують вступати на навчання до закладів вищої освіти.
Кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш ніж з п’яти навчальних предметів.
Випускники шкіл 2021 року, а також учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які у 2021 році здобувають повну загальну середню освіту, обов’язково складають ДПА у формі ЗНО з чотирьох навчальних предметів:
- української мови (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мови і літератури (в оцінку ДПА зараховується частина тесту з української мови);
- математики (рівень стандарту або профільний);
- історії України (частина тесту «Період XX - початок XXI століття») або іноземної мови (рівень стандарту або профільний) - за вибором випускника;
- одного з навчальних предметів за вибором випускника: історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
При складанні тесту з української мови та літератури учасники тестування отримають три оцінки: за частину тесту з української мови (за шкалою 100-200 балів), за весь тест з української мови та літератури (за шкалою 100-200 балів) та оцінку ДПА за шкалою 1-12 балів за виконання завдань з української мови.
При складанні будь-якого іншого тесту учасники отримають дві оцінки: оцінку ДПА за виконання всього тесту або його частини (для математики, іноземної та історії), а також оцінку за шкалою 100-200 балів за виконання всіх завдань відповідного тесту.
Оцінки за шкалою 100-200 балів будуть використовуватись для вступу до закладів вищої освіти України.
Також, для вступу до закладів вищої освіти випускники 2021 року можуть додатково обрати будь-який п’ятий предмет з переліку предметів ЗНО.
Випускники шкіл минулих років, які вступають до закладів вищої освіти, можуть скласти тести не більше ніж з 5-ти навчальних предметів на вибір: українська мова, українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, біологія, географія, фізика, хімія.
Як відомо, реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року.
__________________________________________________________________________________________________
Затверджено характеристики тестів ЗНО 2021 року
Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Про це йдеться в наказі УЦОЯО.
Характеристики тестів визначають форми тестових завдань, час на їх виконання, схеми нарахування балів, особливості зарахування результатів виконання тесту як державної підсумкової атестації та вступного іспиту до вишів, інші особливості.
Порівняно з 2020 роком, структура тестів зовнішнього незалежного оцінювання, форми тестових завдань і схеми нарахування балів за виконання завдань з деяких предметів зазнали змін.
Так, суттєво оновлені характеристики сертифікаційних робіт з української мови і літератури, а також математики.
Зокрема, відтепер запроваджено окремі сертифікаційні роботи з української мови та з української мови і літератури.
Тест з української мови міститиме 40 завдань, а час на його виконання становитиме 150 хвилин. Тестування з української мови і літератури охоплюватиме 67 завдань і триватиме 210 хвилин.
Зовнішнє оцінювання з математики передбачатиме виконання або тесту рівня стандарту, результати якого використовуватимуться для державної підсумкової атестації, або тесту поглибленого рівня, результати якого використовуватимуться при вступі до закладів вищої освіти.
Зошит із завданнями з математики рівня стандарту міститиме 28 завдань, а час на роботу з ним становитиме 150 хвилин. Сертифікаційна робота з математики поглибленого рівня передбачатиме 34 завдання, а на її виконання буде відведено 210 хвилин.
Тести з інших предметів принципових змін не зазнали.
Нагадаємо, тестові завдання для проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році будуть укладатися за програмами, що затверджені Міністерством освіти і науки.
У 2021 році основна сесія ЗНО розпочнеться 21 травня і триватиме до 15 червня.
ХАРАКТЕРИСТИКИ ТЕСТІВ ЗНО 2021 РОКУ
________________________________________________
Затверджено дати проведення пробного ЗНО-2020
Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших навчальних предметів – 17 червня 2020 року.
_______________________________________________________________________________
До уваги випускників!
Міністерство освіти науки України ухвалило рішення про терміни проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році.
Увага! Проведення пробного ЗНО-2020 знову відкладено
У зв'язку з продовженням карантину в Україні, дати проведення пробного ЗНО буде визначено до 21 травня 2020 року з урахуванням ситуації із можливим продовженням на території України карантину.
Хоч і проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання відтерміновується, проте вже сьогодні всі зареєстровані учасники матимуть можливість розширити коло своєї обізнаності щодо процедури проведення ЗНО.
В особистих кабінетах учасників пробного ЗНО розміщено посилання, за якими для повного занурення в процес учасники можуть переглянути відео, попрацювати з тестами, попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, навчитися ефективно розподіляти час. Зрештою на власні очі побачити, як проходить ЗНО.
Для повного занурення в процес пропонуємо Вам переглянути відео на Youtube-каналі УЦОЯО
Безумовно, презентоване відео аж ніяк не замінює пробне ЗНО, яке дозволяє психологічно налаштуватися на проходження реального тестування. Щойно епідеміологічна ситуація стабілізується всі зареєстровані учасники зможуть у звичному форматі пройти пробне ЗНО. Нові дати проведення пробного ЗНО буде повідомлено додатково.
Стежте за актуальними новинами на нашому сайті, наполегливо готуйтеся до ЗНО і будьте здорові!
Пробне ЗНО змінено дати проведення.
Перелік сертифікатів ЗНО за спеціальностями
Шановні освітяни, учні 11-х класів, батьки учнів!
Система освіти України зазнає суттєвих змін, спрямованих на її покращення. Зазнала суттєвих змін як система вступу до вищих навчальних закладів України, так і система зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО), продовжують змінюватися й умови проведення державної підсумкової атестації (далі – ДПА).
На базі Рівненського обласного інституту післядипломної освіти як структурний підрозділ функціонує кабінет ЗНО та моніторингу якості освіти, одним і завдань якого є інформаційно-методичний супровід проведення зовнішнього незалежного оцінювання на Рівненщині, здійснення експертизи якості освіти та моніторингу якості освітнього середовища.
Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти запрошує майбутніх абітурієнтів відвідати сайт www.lvtest.org.ua та пройти он-лайн тестування з метою належної підготовки до ЗНО 2019.
Додаткова інформація:
www.testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти;
www.lvtest.org. – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
http://rivneosvita.org.ua/community/forum/index.php/forum1/ - загальний форум порталу «Освіта Рівненщини»;
http://www.roippo.org.ua/ - сайт Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (кабінет ЗНО та моніторингу якості освіти).