Збереження психічного здоров‘я в наш час- найактуальніша проблема. Професія вчителя в усі часи вважалася такою, що має досить багато стресогенних факторів і ризиків втратити психічне здоров‘я, розчаруватися в роботі, в собі, отримати психосоматичні захворювання. Для ефективної роботи, збереження психічного здоров‘я вчителю важливо відновити свій психоенергетичний потенціал, позбутися страхів, розчарування, пом‘якшити вплив стресових ситуацій. Саме тому, згідно плану роботи практичного психолога, в ОЗ « Деражненський ліцей» відбувся семінар-тренінг «Збереження психічного здоров‘я педагога». Головна мета- розширити значення стресу, вплив його на психічне здоров‘я; з‘ясувати позитивні та негативні аспекти стресу, психоемоційного напруження; розвивати вміння знаходити шляхи подолання стресових ситуацій та інших несприятливих емоційних станів; дати змогу зрозуміти цінність свого життя і здоров‘я.
Так, виконання тренінгових вправ з арт-терапії, ароматерапії та інше дали змогу педагогам відкинути , хоча би тимчасово, робочі моменти й поринути у світ своїх емоцій, мобілізувати творчий потенціал і просто відпочити.
На серпневому засіданні методичного об‘єднання практичних психологів розглядали тему «Стратегічні орієнтири діяльності психологічної служби в умовах трансформаційних змін освітньої галузі». Зокрема обговорили систему роботи психологічної служби у створенні та підтримці адаптивного освітнього середовища. Також спланували тематику засідань на навчальний рік, керуючись листом Міністерства освіти і науки України «Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти у 2021/2022 н.р.»
Психолого-педагогічний семінар у закладі «Творча майстерність учителя»
В опорному закладі «Деражненський ліцей відбувся психолого-педагогічний семінар з теми «Формування психолого-педагогічної культури батьків. Сучасні форми взаємодії з батьками». Під час проведення семінару педагоги обговорили основні напрями спільної діяльності з батьками. Основи взаємодії педагогів з батьками сформульовані ще В.Сухомлинським: «Якомога менше викликів до школи батьків для моральних нотацій дітям, для лякання дітей батьківською « сильною рукою », для попередження про небезпеку ,- і якомога більше такого спілкування дітей з батьками, що приносить радість матерям і батькам». Особлива увага на семінарі приділялась тому, що психолого-педагогічна освіта батьків повинна бути спрямована на підвищення їх педагогічної культури , розвитку у них позитивного сприйняття своїх дітей, самих себе, навколишнього світу.
Практичним психологом ліцею були розроблені поради щодо конструктивної співпраці учителів та батьків .
- Тема батьківських зборів має бути актуальною для батьків.
- Батьківські збори повинні проводитися в зручний для батьків час.
- Порядок денний батьківських зборів має бути доведений до батьків завчасно.
- Спілкування класного керівника з батьками повинно бути тактовним і зацікавленим.
- Батьківські збори не повинні « навішувати ярлики».
- Батьківські збори мають бути педагогічно корисними і підготовленими.
.
.
.