Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Чи подобається Вам сайт ліцею?
Всього 19 чоловік

МО вчителів природничо-суспільного циклу

Дата: 15 січня 2019 о 11:17, Оновлено 16 грудня 2022 о 21:30
Автор: Галас Т. М.

16 грудня 2022 року в опорному закладі "Деражненський ліцей " відбулося міжшкільне методичне об'єднання вчителів суспільно - природничих дисциплін.

Тема. Формувальне оцінювання як інструмент підвищення якості навчання. На засіданні були опрацьовані теоретичні питання щодо впровадження, застосування та значення формувального оцінювання, розглянуті основні техніки та прийоми. В практичному блоці відбулося навчання із застосуванням інструментів ІКТ для здійснення формувального оцінювання.


 


5 грудня 2022 року відбулося методичне засідання вчителів суспільно -  природничого циклу з теми " Використання різноманітних нестандартних завдань на уроках природничого - суспільних дисциплін "


10.01.2018            

Характеристика та використання методу трейлера на уроках біології

         Вчитель біології Орловська Н.А.

       «Урок повинен проходити не для учнів, а з учнями», - не втомлювався повторювати В.Сухомлинський.

Яким повинен бути сучасний урок біології? Це важливе питання продовжує хвилювати вчителів. Сьогодні багато спеціалістів говорять про «кліпове мислення» сучасних школярів і наголошують, що гаджети витісняють читання книг. Як з цим бути? Саме час взяти на озброєння сильні сторони візуальної культури. Тому сьогодні почали впроваджувати такі методи як трейлер, буктрейлер.

       Трейлер - це невеликий відеоролик, який складається з коротких і найбільш видовищних фрагментів фільму. У сучасній педагогіці метод буктрейлер найактивніше використовують вчителі мови та літератури як анотацію до літературного твору. Застосування цього методу на уроках біології є не меш ефективним. Його можна використовувати як безпосередньо рекламу певного науково-популярного відеофільму для домашнього перегляду на біологічну тематику.Щоб зацікавити учнів на першому уроці, можна продемонструвати школярам  трейлер до підручника біології, показати яким захоплюючим є даний предмет. Учні можуть презентувати свої проекти у даній формі.

.

.

.

.

       Буктрейлер– це відеоролик про книгу чи певний твір, в якому в художній формі цікаво та насичено подається ключова ідея, спонукаючи до прочитання повної версії. Це свого роду рекламний хід, який привертає увагу до тексту через залучення візуальних засобів.

       «Родзинка» буктрейлеру – інтрига. Тому головна задача такого виду мистецтва – не стільки передати головний зміст, скільки викликати захоплення, зацікавлення та сильні емоції.

Спочатку виділи найцікавіші моменти, цитати з книги та продумай сценарій буктрейлера. Його вибір залежить від мети  роботи.

Найпростіші буктрейлери створюють за допомогою комп’ютерної програми PowerPoint або PhotoStory. Для складніших знадобиться Кіностудія Windows Live або Windows MovieMaker.

Щоб відео легко сприймалося глядачами, обирай зрозумілі шрифти і пам’ятай: відеоряд повинен відповідати коментарям.

       Для створення буктрейлера використовуй:

  • фотографії,
  • мальовані ілюстрації,
  • відеонарізку з фільмів,
  • любительське знімання,
  • музичний супровід,
  • текстові слайди.

       Етапи створення бук трейлеру( трейлеру)

       Перш, ніж почати створювати буктрейлер, «режисеру» проекту необхідно розробити структуру ролика, побудувати сюжет, підібрати музику, створити дизайн титрів. Тож як структурувати процес?
       Пропонуємо такі етапи:

  1. Вибір книги. Мотивацій у виборі книг для створення промо-ролика може бути безліч: улюблена, сучасний бестселер, програмна класика тощо (пропонуємо узгодити це питання безпосередньо з учнями).
  2. Створення сценарію (продумати сюжет і написати текст). Сюжет – це основа буктрейлеру, те, з чого він буде складатися. Важливо внести інтригу і вибудувати сюжет таким чином, щоб глядачеві неодмінно захотілося прочитати книгу і обов'язково дізнатися, що ж буде далі. Відеоролик не повинен бути довгим, не більше 3 хвилин. Це оптимальний час, щоб утримати увагу глядача – потенційного читача.
  3. Зібрати матеріали (підібрати картинки, відсканувати ілюстрації з книги, відзняти своє відео або ж знайти відео з тематики в інтернеті).
  4. Записати озвучений текст, якщо це передбачено за сценарієм. Для запису і редагування звуку можна використовувати програму SoundForge.
  5. Вибрати програму для здійснення монтажу. Для початківців можна використовувати програму Windows MovieMaker. Вона має різноплановий функціонал та проста у використанні.
  6. Здійснити відеомонтаж. Вирізати/склеїти кілька фрагментів відео, додати звукові доріжки, змінити розмір відео, накласти ефекти, переходи та експортувати у відповідний формат.

       Створення буктрейлеру у межах навчального процесу, з одного боку, популяризує прочитання книги, а з іншого, дозволяє на повну реалізувати творчі здібності школярів. А ви в свою чергу можете по-іншому поглянути на своїх учнів!

       Учням можна запропонувати продемонструвати власне бачення змісту через відео візуалізацію головної ідеї твору, створивши трейлер до книги, наукового фільму! Це дасть змогу школярам відчути себе справжніми режисерами або навіть акторською групою. До того ж, такий спосіб опрацювання програмного матеріалу мотивує не лише читати, але і проявити власний творчий потенціал.

.

.

Метод трейлера, його використання​

Як створити буктрейлер

20.12.2019р. відбулося засідання шкільного методичного об’єднання вчителів  природничо – суспільних дисциплін.

У виступі «Візуальні засоби навчання як засіб формування й розвитку ключових компетентностей учнів» вчитель біології Орловська Н.А. познайомила присутніх з технікою створення ментальних карт та інфографіки. Через повідомлення «Скрайбінг як сучасна форма візуалізації навчального матеріалу» вчитель географії Таргонська Т.А. ознайомила з основними поширеними сервісами та технікою створення скрайбінгу. Поділився досвідом формування в учнів ключових компетентностей вчитель географії Копись Я.С., вчителі ЛанюшЛ.В., Жданюк Л.М. провели майстер – клас «Використання інтерактивної дошки на уроках історії та права».

Інфографіка

Скрайбінг

.

.

________________________________________________________________________________________________________

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.