Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Чи подобається Вам сайт ліцею?
Всього 19 чоловік

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

Дата: 8 квітня 2020 о 07:03, Оновлено 8 березня о 11:54

Річний план роботи практичного психолога на 2023-2024 н.р.

Річний план роботи практичного психолога на 2022-2023 н.р.

Річний план роботи практичного психолога на 2021-2022 н.р.

ЧОМУ НЕ ВАРТО НАДМІРНО НАВАНТАЖУВАТИ ДІТЕЙ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Відомо, що карантин – це не канікули. Це серйозні заходи, які мають на меті захистити людей від поширення хвороби. Під час карантину відбувається навчальний процес в дистанційній формі. Іноді вчителі задають забагато домашнього завдання та вимагають його виконати у той же день, коли воно було задано. Це неправильно, так як навантаження на дитину досить велике і без того. До того ж, якщо один комп’ютер у сім’ї, а, скажімо, батькам треба працювати також у дистанційній формі, то відбувається ціле «змагання за комп’ютер», що може переростати у сварки.

Діти, які зараз перебувають у тих же умовах, що і дорослі, можуть набагато більше отримувати психологічного навантаження, а ніж самі дорослі. Це пов’язано з тим, що зараз діти позбавлені основного – живого спілкування з однолітками. Це колектив, який наразі під час обмежувальних заходів для них недоступний. Це сприяє стресу для дитини. І якщо доросла людина в цілому вже психологічно стійка, то дитині важче так довго перебувати на самоізоляції. Через надмірне навантаження під час навчального процесу може відбутись поява психологічних деструктивних станів чи загострення вже наявних. Ось тільки невеликий перелік того, що може спричинити емоційний стрес: підвищена тривожність, підвищена агресивність, постійна втомлюваність, психосоматичні розлади. Пам’ятайте, що дуже багато відіграє і темперамент дитини, і особливості характеру. Декому легко, декому важко виконувати забагато завдань під час карантину, тобто надзвичайної ситуації, яка і так негативно впливає на психологічний стан дитини.

Задавайте домашнє завдання на наступний урок, а не день-у-день. Це важливо, аби мінімізувати навантаження на учня/ученицю.

Намагайтесь використовувати сучасні технології для домашнього завдання. Наприклад, на предмети з історії, географії, біології, тощо. Задавайте перегляд наукових відео. Дитині буде цікавіше вивчити щось нове із відеоматеріалу.

Оцінюйте знання дитини, враховуючи, яка склалась ситуація. Не занижуйте оцінки лише через те, що дитина справді могла не встигнути зробити якісь завдання. Діти, так само як і Ви, вчитесь працювати із використанням нових технологій в дуже обмежених умовах. Багатьом дітям працювати за комп’ютером складно. Також варто звернути увагу, що не дуже корисно сидіти дуже довго за комп’ютером. Якщо Ви бачите, що десь Ви можете задати менше завдання, десь немає нагальної потреби виконувати завдання одразу, то будьте на стороні дитини.

Пам’ятайте, що Ви як вчитель маєте допомагати дитині отримати знання, а не навантажити дитину так, що вона не встигає виконувати як Ваші завдання, так і завдання інших вчителів.

Переконана, що тільки разом, ставши на місце учня, конструктивно задаючи завдання, зможемо покращити навчальний процес.

                                                                                         Ваш шкільний психолог.

Хочу сказати усім батькам, які опинилися вдома з дітьми на карантині: ви не самі, ми разом у цьому човні, тож треба колективно видихнути і зробити переоцінку наших очікувань.

Діти — надзвичайно стійкі, вони швидко оговтаються від карантину. Єдине, що треба контролювати і батькам, і дітям, це ставлення до пандемії: воно може бути або позитивне, або негативне. Яким би воно не було, прошу вас не втрачати надію.

Що ви можете робити зараз? Любити своїх дітей. Якщо маєте кількох дітей, присвячуйте час цілковито і якісно спершу одній, а потім другій дитині — дайте кожній свою повну увагу і присутність.

Формальна освіта дуже важлива, про це ніхто не сперечається. Але більш важливим є закласти основи для навчання упродовж життя, і зараз саме час це зробити: показати цінність навчання за різних життєвих обставин. Ви самі можете багато чого навчитися у ваших дітей — як грати в нову комп’ютерну гру чи вивчити разом танець для TikTok.

Карантин — чудова можливість навчити дітей життєвих навичок: як правильно прати, як приготувати собі обід. Покажіть дітям, як ви ведете сімейний бюджет, розкажіть про свою роботу.

                                                                                                 Шкільний психолог.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.