ПРАВИЛА ДЛЯ УЧНІВ

Дата: 18 лютого 2021 о 14:51, Оновлено 6 березня о 11:26
Автор: Ланюш О. В.

Школа – територія безпеки

Тут немає місця зброї, вибуховим або вогненебезпечним предметам і      речовинам, спиртним напоям, наркотикам, іншим одурманюючим речовинам та отрутам, газовим балончикам.

Школярі дотримуються правил техніки безпеки як під час перебування в школі, так і за її межами.

Здобувачі  освіти  приділяють  належну  увагу  своєму  здоровю та  здоровю  оточуючих.

На перервах  учні  можуть  звернутися  до свого  класного  керівника, чергового   вчителя  за  допомогою,  якщо проти  них  здійснюються  протиправні  дії.

Під  час  перерви  учні  можуть  вільно  пересуватися  по  школі ,окрім  тих  місць , де  їм  заборонено  знаходитися  в  цілях безпеки (горище, підвал, кухня, недобудова).

Школа – територія взаємоповаги

Успішна людина намагається жити так, щоб людям поруч із нею було добре.

Нормою поведінки у школі та поза її межами є прояв поваги до старших, піклування про молодших.

Учень має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань.

Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки школярів у закладі та поза його межами.

Час перерви – особистий час кожного учня. Він може його проводити на власний розсуд, проте поважати особистий простір інших.

Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, здають їх черговому, який знаходиться на першому поверсі школи, черговому вчителю, класному керівнику або шкільній адміністрації.

Школа – територія успіху

Учень  приходить до школи не пізніше, як за 10-15 хвилин до дзвінка на урок, приносить із собою необхідне навчальне приладдя (підручники, зошити, щоденник тощо).

Здобувач освіти виконує домашні завдання з предметів згідно з розкладом уроків.

На уроки фізкультури учні  перевдягаються у спортивний одяг та взуття.

Учні, звільнені від занять з фізкультури,   у спортивній формі  присутні  на  уроці.

Здобувачі  освіти  дотримуються  розкладу  занять (уроків, факультативів).

На  уроках учні  старанно  та  наполегливо  працюють.

Школярі  виконують  освітню  програму, дотримуючись  принципу  академічної  доброчесності, та досягають  результатів  навчання, передбачених  стандартом  освіти  відповідного рівня.

Загальні правила поведінки

під час освітнього процесу

Правила поведінки  учнів  базуються  на  законах  України,  постановах  Міністерства  освіти  та  науки   України, органів  місцевого самоврядування.

Заняття  у  ліцеї  проводяться  за  кабінетною системою. Учень  береже своє  робоче  місце  та  підтримує санітарний  стан  класу.

Безпека життєдіяльності учасників освітнього процесу в закладі ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні правил.

Основні види життєдіяльності в школі – це праця, навчання, гра, творчість.

У процесі навчання здобувачі освіти оволодівають різними навичками та можуть бути залучені до суспільно  корисної праці.

Школа – територія порядку

У разі пропуску занять школяр надає класному керівнику записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях або довідку з медичної установи.

У  разі  погіршення  самопочуття  на  уроці,  учень  повідомляє   учителя  та  звертається  до медичної сестри.

До закінчення  уроків  школяр  може залишити територію освітнього  закладу  тільки з дозволу класного керівника,  адміністрації  ліцею  та  попередньо  узгодивши  з  батьками.

Одяг учасників освітнього процесу відповідає діловому стилю. Зовнішній вигляд – охайний, чистий, акуратний.

Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

Школа тепла та затишна, тому учасники освітнього процесу залишають верхній одяг у роздягальні.

Поведінка  здобувачів  освіти у  їдальні  відповідає  нормам  етикету.

Учні  самі  прибирають  посуд  зі  столу після  вживання  їжі.

Черговий  клас  по  школі приступає до  чергування  за  30  хвилин  до  початку  занять. Чергування  по  школі  триває один  навчальний  тиждень.

Поведінка  чергових  учнів є  прикладом  для  наслідування.

Школа – територія

здобуття знань

Успішний   учень  використовує урочний час тільки з навчальною метою, не відволікається сам  та не дозволяє іншим відволікати себе від здобуття знань розмовами під час уроків.

Учень  завжди уважний на уроці, робить записи в зошиті розбірливо та охайно, бо від цього залежить якість отриманих знань.

Здобувати знання необхідно не тільки під час уроків, а й в позаурочний час.  Самоосвіта – додатковий важіль успішності учня.

Щоб висловити свою думку під час уроку  достатньо  піднести руку – тобі нададуть слово та вислухають.

Учні  можуть користуватися  на уроках  ґаджетами  лише  для  самоосвітнього  процесу,  за  вказівкою  учителя.

Здобувачі  освіти  користуються  бібліотекою , навчальною, культурною,  спортивною, побутовою, оздоровчою   інфраструктурою  ліцею.